KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14161015
nr 1416 1015
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
"Vid medelhavet". Signerad. Proveniens: inköpt på Couleur Konsthandel, Stockholm. Blandteknik på pannå, 31x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x64 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
30.000 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 20:24:34
- Klassiska
30 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
John Jon-And
Läs mer om John Jon-And